Филипче: Јануари ќе биде најкритичен месец

by fokus 22:50
22:50

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека најкритичен месец во однос на состојбата со корона вирусот ќе биде јануари. Тогаш, како што објасни Филипче, е период кога ќе заврши циклусот од два месеца кога луѓето ќе поминуваат повеќе време во затворен простор.

Сепак, тој вели дека полициски час на територија на целата држава нема да има. Можно е тоа да биде само во одредени населби или општини.

- Advertising -

Поврзани новости