Фатен крадец на лекови во болницата во Кавадарци

by Fokus

Во хируршкото одделение во ЈЗУ Општа болница Кавадарци вчера била извршена кражба. Дрскиот крадец украл околу 30 ампули со лекарства од фрижидерот, а потрпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски вели дека настанот се случил среде бел ден, околу 13 часот.

-Лицето М.Ј. (24) било фатено за кратко време од страна на полициските служби и кај него биле пронајдени украдените ампули. Истите биле вратени назад, во хируршкото одделение – потврди Додевски.

Тој додава дека се уште нема информација дали крадецот бил вработен во болницата, ниту пак за какви лекарства станува збор.

 

Поврзани новости