Унгарската влада не потврдува ниту демантира дека Груевски побарал азил

by fokus 16:44
16:44

Унгарската влада ниту ги демантира ниту ги потврдува информациите дека екс премиерот, Никола Груевски, се наоѓа во Унгарија и дека побарал политички азил.

„Не можеме ниту да ви потврдиме, ниту да негираме. Не сме во можност да коментираме по индивидуални барања за азил кои се уште се процесираат“, велат од Унгарската влада за „Фокус“.

- Advertisements -

Поврзани новости