Јанкуловска е на преглед на Гинекологија по налог на судијката Кацарска

by fokus 14:34
14:34

Комисија составена од неколку гинеколози од Клиниката за гинекологија ја проверуваат здравствената состојба на поранешната министерка за внатрешни работи и обвинета од СЈО, Гордана Јанкулвска.

Бремената Јанкуловска денеска требаше да се јави на преглед закажан по налог на судијката Добрила Кацарска, откако не се појави на судење и достави известување преку адвокатите за породилно отсуство поради ризична бременост.

- Advertisements -

Кацарска бара од стручната комисија на Гинекологија да ја провери здравствената состојба на поранешната министерка, која е неколку дена пред терминот за породување.

Поврзани новости