„Единствена Македонија“ ќе бара од Турција и Унгарија да не го потпишуваат протоклот за НАТО

by fokus 21:40
21:40

Од партијата „Единствена Македонија“ велат дека ќе побараат од Турција и Унгарија да не го потпишуваат протоклот за членство на Македонија во НАТО.

Од таму преку амбасадите на Турција и Унгарија во Скопје ќе поднесат писмо до водачите на Турција и Унгарија, Реџеп Таип Ердоган и Виктор Орбан, со барање амбасадорите на Турција и Унгарија во НАТО да не по потпишуваат во среда во Брисел протоколот за пристап.

Поврзани новости