Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател: Не знам дали ќе победам, ама знам дека Кока Колата ја пијат сите

by fokus 20:21
20:21

Централниот одбор на Сојузот на ромите на вчерашната седница донел одлука да го кандидира својот лидер, Амди Бајрам, за претседател.

За „Фокус“ Бајрам вели дека ќе мора да ја прифати одлуката на партијата и да влезе во трката за претседател на државата.

Banner 300x250_

-Се кандидирам за да победам, а дали ќе победам ќе каже народот. Јас само можам да кажам дека Кока Колата ја пијат сите граѓани – рече тој.

Поврзани новости