ЕПП: Треба да се направи се за да се овозможат фер избори на 12 април

by fokus 11:30
11:30

Европската народна партија денеска преку Твитер порача дека треба да се направи се за да се овозможат фер избори на 12 април.

-Ние внимателно ги набљудуваме важните реформски напори во Република Северна Македонија. Треба да се направи сè за да се овозможи да се одржат слободни и фер избори на 12 април како што е договорно, за да се придвижи земјата напред, објави Европската народна партија на Твитер. 

- Advertising -

Поврзани новости