Едно лице убиено со нож во Париз, напаѓачот извикувал „Алаху акбар“

by fokus 12:01
12:01

Вооружен маж со нож усмрти еден човек и рани две други лица денеска во предградие на Париз.

Полициски извори наведуваат дека „напаѓачот е неутрализиран“.

- Advertisements -

Двете повреени лица се хоспитализирани.

Детали за нападот засега нема, а според написите на локални медиуми, напаѓачот извикувал „Алаху акбар“.

Поврзани новости