Еден од најголемите резултати во историјата: Македонија одигра нерешено со Италија

by fokus 22:45
22:45

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва оствари голем резултат во Торино и одигра 1-1 со Италија. Натпреварот во најголемиот дел беше изедначен.

Италија прва поведе со голот на Кијелини во првото полувреме. Во второто полувреме Македонија ја презема иницијативата.

- Advertising -

Тоа вроди со плод во 77 минута кога Александар Трајковски постигна гол по асистенција на нашиот капитен Пандев.

Поврзани новости