Движењето за реформа ДПА ќе биде дел од Владата на СДСМ

by Fokus 11:20
11:20

Централното претседателство на Движењето за реформи во ДПА  на Зијадин Села синоќа одлучи да ги продолжи преговорите со мандатарот Зоран Заев за влез на идната како што велат реформска македонска Влада.

– Највисокиот партиски орган на партијата на Села со едногласна одлука го овластил преговарачиот тим и потесното раководство да ги договори сите детали и модалитети за заедничкото учество во Владата со СДСМ – се наведува во партиското соопштение.

- Advertisements -

Поврзани новости