Две малолетнички претепале 15-годишно девојче во кафеана

by fokus 17:38
17:38

Петнаесет годишно девојче било нападнато од две малолетнички, додека сите три биле во кафеана. Инцидентот во полиција го пријавил мајката на нападнатото девојче.

-На 16.03.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Центар, А.П.(47) од Скопје пријавила дека на 15.03.2019 во 22.00 часот во угостителски објект на улица „Костурски Херои“ нејзината 15-годишна ќерка била физички нападната од две малолетнички, што ги познавала. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

- Advertisements -

Истиот ден, но на улица, била претепано уште дено девојче, на 17-годишна возраст, од 22-годишна девојка.

-На 16.03.2019 во 14.15 часот во Полициската станица Центар, Н.Т.(44) од пријавила дека истиот ден во 09.30 часот на улица „Киро Крстевски Платник“ нејзината 17-годишна ќерка била физички нападната од К.Ж.(22) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Поврзани новости