Дванаесетгодишно девојче почина од свински грип на Инфективна клиника

by Фокус 13:23
13:23

Дванаесетгодишно девојче денеска почина од свински грип на Инфективната клиника во Скопје, информираат лекари од Клиниката.

За дваесетина минути треба да почне прес-конференцијата на првиот човек на Клиниката, Ѕвонко Миленковиќ, кој треба да објасни кога девојчето било хоспитализрано на клиниката, во каква состојба и кога се влошила незјината здравствена состојба.

 

Поврзани новости