Двајца полицајци од станицата Петровец заразени со корона вирусот, 14 нивни колеги во изолација

by fokus 10:08
10:08

Двајца  полицајци од сообраќајната полиција се заразени од корона вирусот, од станицата во Петровец, дознава неофицијално “Фокус” од доброупатени извори.

Покрај двајцата заболени, кои се ставени во изолација, уште 14 нивни колеги се во изолација, бидејќи имале контакт со заболените. Тие допрва ќе бидат тестирани.

- Advertisements -

Поврзани новости