Два земјотреса во Битола, Прилеп и Ресен

by fokus 09:15
09:15

Два земјотреси рано утрово ги разбудија жителите од југо-западна Македонија, поточно во Битола, Прилеп и Ресен.

Според информациите на сеизмолошките центри, земјотресите биле со епицентар во Албанија, а магнитудата од 2,9 и 2,2 степени според Рихтер.

- Advertising -

Земјотресите се на длабочина од 1km и 31km, а временска разлика од еден до друг потрес била на три минути.

Поврзани новости