ДУИ: Не е спорно што новиот член на Советот на обвинители донираше за ДУИ

by fokus 20:14
20:14

За пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, нема ништо спорно во тоа што за член на Советот на јавни обвинители е избран Арбер Исаку, кој е партиски член на ДУИ и кој за партијата има донирано 5.000 евра.

-Легитимно право е човек да има одредена партиска определба и никој никого не може да спречи да донира за одреден политички субјект. Тука нема ништо спорно, донацијата на Исаку е според законските прописи и е во 2013 година, изјави Адеми за Алсат М.

 

Поврзани новости