ДПМНЕ и ДУИ со предлог-закон за мораториум на „бомбите“

by Фокус

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ доставија предлог-закон до собраниските служби за престанување на објавувањето на аудио снимките од прислушуваните разговори.

Од ДУИ велат дека тоа е дел од договорот постигнат меѓу партиите и меѓународниот фактор постигнат на 2-ри јуни во Пржино, но ова го негираат од опозиционата СДСМ.

Поврзани новости