Димитров најави лидерска средба после Виена

by fokus

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во вечерашното гостување на Топ тема на телевизија Телма најави дека Владата ќе го свика државниот врв и лидерите на најголмите партии на лидерска средба по средбата со медијаторот Нимиц во Виена.

Димитров рече и дека има чувство дека опозицијата само критикува, ама не сака да преземе дел од одговорноста, иако најголемата одговорност секако е кај Владата.

Поврзани новости