ДИК: До 13 часот во Чаир гласале 150 лица

by Fokus 15:36
15:36

Дo 13 часот на избирачкото место 2901 во Чаир на гласање излегле 20,86 проценти од запишаните избирачи, односно од вкупо запишани 719 избирачи, на гласање излегле 150, информираа од ДИК.

Таа потсети дека запишаните избирачи и денеска имаат можност доколку е повредено нивното избирачко право да достават приговор до ДИК  во рок од 24 часа.

- Advertisements -

Поврзани новости