Џафери му прати писмо на Иванов и очекува да постапи според Уставот

by fokus 12:46
12:46

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска со писмо го извести претседателот на државата Ѓорге Иванов дека е формирано парламентарно мнозинство и дека e избран претседател на парламентот.

„Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери очекува дека претседателот на државата Ѓорге Иванов ќе постапи според Уставот на Република Македонија“, се вели во соопштението од кабинетот на собранискиот спикер.

Поврзани новости