Девет лица повредени во самоубиствен напад во Тунис

by fokus

Девет луѓе се повредени при експлозија во центарот на тунискиот главен град, Тунис, соопшти полицијата.

Жена самоубиец активира бомба на централниот булевар „Хабиб Бургиба“ во Тунис во близина на полициско возило.

Осуммина од повредените се полицајци.

Поврзани новости