Десетина тепачки за едно деноноќие

by Фокус 18:42
18:42

Десетина физички пресметки за еден ден се евидентирани во најновиот полициски билтен.

Според полицијата, пред зграда во Чаир 22-годишно момче било нападнато со остар предмет.

- Advertisements -

Потоа, на паркинг во Аеродром, пред кафеана, имало тепачка меѓу еден средовечен маж и двајца помлади.

Во Прилеп, пак, маж пријавил дека во близина на аптека го натепале и го ограбиле.

Исто така, тепачки имало и во Битола и Врапчиште.

Поврзани новости