Денеска ќе има повеќе детали за тројцата македонски државјани кои беа задржани на брод во кој имало заразени од корона вирус

by fokus 12:11
12:11

Откако вчера беше потврдено присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу Јокохама, Јапонија, поради присуството на заразени лица од коронавирусот, министерот Филипче најави повеќе детали во текот на денешниот ден.

Тој додаде дека уште еден македонски државјанин е задржан во карантин во Франција а кинеската амбасада ќе ги извести македонските власти кога тие ќе се упатат кон Македонија.

- Advertising -

Поврзани новости