Четири месеци барав средба со Макрон, но безуспешно, вели Заев

by Fokus 13:18
13:18

Премиерот Зоран Заев информираше дека барал средба со францускиот претседател, Емануел Макрон, но тоа завршило без успех.

„Барав средба со претседателот Емануел Макрон и преку францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние четири месеци – но безуспешно. Секогаш посакувам средба со претседателот на Франција, голема земја и голем пријател на Северна Македонија, верувам дека во иднина ќе имаме можност да разговараме“, додаде премиерот Заев.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости