Бошкоски пуштен на 12 часа за погребот на мајка му

by Фокус

Затворските власти одобрија Љубе Бошкоски да биде ослободен на 12 часа од затворот Идризово за да може да присуствува на погребот на неговата мајка. Претходно не му беше дозволено да отпатува да ја посети кога таа беше на смртна постела, но денеска му овозможија на Бошкоски неколку часа да помине со семејството.

 

Поврзани новости