Борисов: Ќе беше предавство по средбата од 120 секунди со Заев и Димитров, јас со фанфари да го пречекам Иванов

by Fokus 23:32
23:32

Ќе беше предавство доколку по она за што прочитав вчера, по средбата од 120 секунди меѓу премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров и претседателот Ѓорѓе Иванов, него денеска да го пречекам со фанфари и почести, истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов одговарајќи на новинарски прашања, откако претходно ја откажа средбата со македонскиот шеф на државата.

– Кон претседателот Ѓорге Иванов секогаш сум се однесувал со огромна почит. Претседателот Иванов одлично знае дека единственото што го посакуваме за Македонија е европска интеграција, влегување во ЕУ и НАТО, просперитет и поврзаност – рече Борисов.

- Advertisements -

 

Поврзани новости