Борисов: Груевски нема бугарски пасош

by fokus 21:31
21:31

Поранешниот премиер Никола Груевски ниту побарал, ниту, пак, бугарската страна му издала пасош, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов одговарајќи на новинарско прашање за време на заедничката прес-конференција со премиерот Зоран Заев.

-Тоа е 100 проценти лажна вест, рече Борисов, коментирајќи ги информациите во дел од медиумите дека Груевски со бугарски пасош побегнал во Унгарија.

- Advertisements -

 

Поврзани новости