„Бомбата“ на Заев ќе „експлодира“ согласно стратегијата на СДСМ

by Фокус

Очигледна е нервозата во владејачката партија и граѓаните похрабро ѝ велат не на власта на Груевски. Се распаѓа системот на контрола, на таење информации и на лажирање на вистината, се вели во реакцијата на СДСМ по денешното соопштение на владејчаката партија во кое ВМРО-ДПМНЕ бара лидерот на опозицијата конечно да ја објави долгонајавуваната „бомба“ од информација која би ја срушила власта за три дена.

– Граѓаните имаат право да ја знаат вистината за начинот на владеење на Груевски. Сите аргумети и докази ќе ги објавиме согласно стратегијата на партијата – велат од СДСМ.

Поврзани новости