Богојески: Членовите на ВМРО-ДПМНЕ масовно да излезат на референдумот и да кажат свое мислење за Договорот

by fokus 20:46
20:46

Големо мнозинство од членството на ВМРО-ДПМНЕ сака Македонија да биде дел од ЕУ и НАТО, вели во интервју за Канал 5, заменик генералниот секретар Петар Богојески. Богојески ги повикува членовите масовно да се излезат на референудмот и да го кажат своето мислење за договорот.

Во видеото погледнете го целото интервју  со Петар Богојески, заменик-генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и дел од т.н. реформаторско крило на партијата.

- Advertisements -

Поврзани новости