Богданов: Мојот став е дека пратениците треба да ја преземат својата одговорност во Собранието

by fokus

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов во гостувањето на Топ тема на телевизија Телма рече дека според него, пратениците треба да ја преземат својата одговорност во Собранието за уставните измени.

-Не очекувам промена на ставот на партијата, поточно да не се гласа за уставни измени, а потоа да се донесе ставот за предвремените избори. Мојот став е дека пратениците треба да ја преземат својата одговорност во Собранието, кажа Богданов.

Поврзани новости