Блокирана границата со Грција

by Фокус 13:51
13:51

„Во времето од 11:00 до 13:00 часот и од 17:00 до 20:00 часот во целосен прекин ќе биде сообраќајот  при влез и излез од Македонија кон Грција на ГП,,Ники”, поради штрајк на грчките земјоделци (фармери). На ГП „Стар Дојран“ блокадата е од 11:00 до 14:00 часот,  а на ГП,,Евзони” од 11:00 до 13:00 часот“ соопштуваат од АМСМ.

Инаку, сообраќајот на сите државни патишта во земјата се одвива без забрани и застои, по претежно суви коловози, освен на повисоките и осојничавите места.

- Advertisements -

Поврзани новости