Без вода дел од Волково и Орман

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин на водоснабдувањето во скопските села Волково и Орман.

„На ден 20.11.2018г. поради уличен дефект од  Ф 80мм на ул.103 бб с.Волково прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од с.Орман и ул.103 од с.Волково од 15:30 часот до завршување“, велат од таму.

Поврзани новости