Беса денеска ќе одлучи дали ќе биде дел од новата влада

by Fokus 11:21
11:21

Движењето Беса денеска одлучува дали ќе биде дел од новата влада на Зоран Заев и дали таа ќе има стабилно мнозинство поддржано од 67 пратеници. За оваа одлука денеска ќе се изјасни Централниот комитет.

За разлика од Беса, претседателството на ДУИ  синоќа ги предложи Хазби Лика, Бујар Османи, Билент Салиу, Крешник Бекташи и Садула Дураку за министри во новата влада на Заев.

- Advertisements -

 

Поврзани новости