Бектеши: Евтината тарифа за струја ќе остане

by Fokus 23:30
23:30

Министерот за економија Крешник Бектеши вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека евтината тарифа за електрична енергија ќе остане за граѓаните.

-Од 10 навечер до 7 наутро евтината тарифа за струја ќе остане за граѓаните, вели Бектеши.

Тој додава дека ќе има и четири т.н. блок тарифи.

-Од 7 наутро ќе има четири таканаречени блок тарифи, но евтината нема да биде промената, истакна Бектеши

Поврзани новости