Бегалец од затвор фатен при кражба во продавница во Крива Паланка

by Fokus

МВР информира дека 16.04.2024 во 03.30 часот во Крива Паланка, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода Е.З.(26) од Куманово.

Тој се сомничи дека, откако избегал од казнено – поправна установа, од продажен објект во Крива Паланка одзел предмети и пари. Е.З. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Поврзани новости