Бебе спасено од под урнатините во Турција

by Fokus

Со часови трае акцијата за спасување на луѓе кои се заглавени под урнатините во Турција по катастрофалниот земјотрес во оваа земја.

Во меѓувреме, на социјалните мрежи се појави фотографија како спасувачите извлекоа неповредено бебе од под урнатините.

Потрагата по исчезнатите породлжува, а последните бројки говорат дека во земјотресот има 2200 загинати лица.

Поврзани новости