Вечерва во салата Борис Трајковски се одржа 21-то издание на музичко-сатиричното шоу „Златна Бубамара“.

Маја Оџаклиевска, Наум Петрески и Виолета Томовска, Дадо Топиќ и Тамара Тодевска и групата „Нови фосили “ ги испеаја песните познати на сите генерации, кревајќи ја публиката на нозе. Беа доделени 23 „Златни бубамари“ во различни категории.

Томислав Георгиев

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.