Автомобил удрил во возилото на Зоран Заев

by Фокус

Порталот НОВА објави дека автомобил удрил во возилото на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кое што возило во моментот на сообраќајката било управувано од страна на возачот на Заев. Во автомобилот била присутна и сопругата на возачот.

Сопруга на возачот се здобила со повреди и била пренесена во струмичката болница.

Заев не бил во возилото кога се случила сообраќајката.

Поврзани новости