Аудио: Заев: Јанкулоска и Мијалков договараат за текстови во МПМ

by Фокус

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави и аудио -снимка меѓу министерката Гордана Јанкулоска и шефот на тајната полиција Сашо Мијалков, а тема на разговор е групацијата МПМ.

Поврзани новости