„Ауди“ прегази пешак кај општина Ѓорче Петров

by fokus 22:45
22:45

Автомобил „Ауди“ вечерва прегази пешак кај општина Ѓорче Петров.

Пешакот починал, а екипа на МВР е упатена на лице место. Засега не се знае ниту возраста, ниту идентитетот на починатиот.

Од МВР најавуваат подетални и официјални информации кога ќе заврши увидот на лице место.

Поврзани новости