Атиџе од „Медена земја“ се запозна со германскиот претседател: Си разменија мед

by Fokus

Атиџе Муратова, која јавноста ја запозна по „Медена земја“, се запозна со германскиот претседател Франк Валтер Штајнмаер.

Претседателот Штајнмаер и неговиот македонски домаќин, Стево Пендаровски денеска ја посетија Старата скопска чаршија.

Тие си разменија и тегли со мед.

Поврзани новости