Судијата се разболе, нема да се сослуша загрозениот сведок во “Монструм”

by fokus

Иако денеска во Кривичниот суд требаше да се слушне сведочењето на загрозениот сведок Е1 во случајот Монструм, тоа нема да се случи бидејќи судијата Осман Шабани е на боледување.

Неговиот колега, судијата Огнен Ставрев, истакна дека судијата Шабани вчера бил на работа, но утрово претседателот на судот го информирал дека е на боледување.

В.В.

Поврзани новости