Продавачка од Пјер Карден сведочела за шопингот на Боки 13

by fokus

Утрово во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција исказ дала и продавачка од луксузната продавница на Пјер Карден, а за потребите на истрагата за „Рекет“.

Сомневањата на обвинителството се дека осомничениот Бојан Јовановски купувал облека, но и мебел, од францускиот моден бренд.

Во моментот за „Рекет“ сведочи Агапи Дика, претседател на Собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13,  а подоцна треба да дојде и бизнисменот Зоран Азманов.

В.В.

Поврзани новости