Арифи, Бејта и Меџити го напуштија седиштето на ДУИ

by fokus

Теута Арифи, Невзат Бејта и Изет Меџити го напуштија состанокот што трае во Мала Речица, јави ТВ 21.

Инаку, според неофицијалните информации кои излегоа во јавноста, овие тројца потпретседатели на ДУИ се против коалиција со ВМРО-ДПМНЕ.

Портпаролот на партијата, Бујар Османи, претходно изјави дека нема раздор во ДУИ, туку дека се разгледуваат сите опции.

Поврзани новости