Путин е смртно болен?!

by Fokus 13:40
13:40

Порталот New Lines објави дека дошол до аудиоснимка од олигарх близок до Кремљ кој вели дека Владимир Путин е тешко болен и дека има рак на крвта, иако не го прецизира типот на карцином од кој наводно страда рускиот претседател.

Информациите говорат дека за оваа состојба бил испратен доверлив документ до седиштето на руската безбедносна и разузнавачка агенција ФСБ и до сите регионални директори на ФСБ.

Поврзани новости