Анѓушев: За 91 отсто ги скративме трошоците за роуд шоуа и маркетинг кампањи

by fokus 15:38
15:38

Вицепремиерот Кочо Анѓушев денеска го презентираше предлог-буџетот за 2018 година, кој утре ќе се најде пред пратениците.

Анѓушев рече дека за 91% се скратени непродуктивните трошоци за роуд шоуа и маркетинг кампањи.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Додаде дека ќе стимулираат работодавачи кои ќе даваат плата над 18 илјади денари а доддека, под тој износ фирмите нема да имаат помош од државата. Уште еднаш го повтори ставот дека ќе ги изедначат домашните инвеститори со странските.

Поврзани новости