Амела Цана е нова директорка на Стоматологија, Христијан Дума ќе управува со Очната клиника

by Fokus

Амела Цана е новата директорка на Стоматолошкиот клинички центар, додека Христијан Дума ќе раководи со Очната клиника, неофицијално дознава „Фокус“.

Според нашите информации, Цана имала претходно работно искуство во Фондот за здравство.

Овие смени на директорите на неколку скопски клиники доаѓаат, откако од функциите се повлекоа директорите поставени од Алијансата за Албанците, кои беа коалициони партнери со СДСМ.

И.М.

Поврзани новости