Амди Бајрам заспа чекајќи ја седницата, Димовски го понуди со кафе

by Fokus

Пратеникот Амди Бајрам заспа чекајќи ја седницата за законот за јазици која што требаше да почне во 15 часот. Неговиот колега од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, го понуди со кафе.

Амди Бајрам беше единствениот пратеник во собраниските клупи кој чекаше час и половина да почне седницата. Откако стана, Димовски го понуди со кафе, но тој одби, по што излезе од салата.

Поврзани новости