Алтернатива обвини дека ДУИ ја украла идејата за етнички вработувања во приватниот сектор

by Фокус 23:08
23:08

Генералниот секретар на Алтернатива, Скендер Реџепи, кој е координатор на пратеничката група на Алијанса за Албанците и Алтернатива, на ТВ21 рече дека ДУИ им ја украл идејата за субвенционирање на етнички вработувања во приватен сектор.

-Алтернатива во нивната програма го има овој предлог, со цел да се стимулира вработување на Албанците во приватен сектор – Реџепи.

- Advertising -

Поврзани новости