Ахмети: Во Велигден ја наоѓаме надежта за подавање рака

by fokus

Со желби за здравје, благосостојба и среќа, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, им го честита христијанскиот празник Велигден на православните верници.

„Денес православните христијански верници го слават Велигден како еден од најголемите христијански празници каде ја наоѓаме надежта, но и можноста за подавање рака едни на други во духот на љубовта и меѓучовечката солидарност за заедничко добро. Посакувам вие и вашите семејства да го поминете овој празник со многу здравје, во семејна хармонија како и со доверба за подобро утре за сите нас“, стои во честитката.

Поврзани новости