Агим Нухиу ја презеде челната позиција во МВР

by fokus 13:29
13:29

Согласно Пржинскиот договор од денеска министер за внатрешни работи е досегашниот заменик Агим Нухиу.

Оливер Спасовски, прв човек во МВР денеска му го предаде местото на Нухиу, кој е прв Албанец, член на ДУИ на оваа позиција.

- Advertisements -

Нухиу ќе раководи со МВР до изборот на новата влада.

Поврзани новости